iPhone ve iPad’ler çocuklara Türkçe öykü anlatacak Reviewed by Momizat on . Okul öncesi çağındaki çocuklara doğaya karşı duyarlı olmayı, yardımseverliği ve insan sevgisini birbirinden keyifli etkileşimli öykülerle aşılayan “Öykü Bahçesi Okul öncesi çağındaki çocuklara doğaya karşı duyarlı olmayı, yardımseverliği ve insan sevgisini birbirinden keyifli etkileşimli öykülerle aşılayan “Öykü Bahçesi Rating: 0
You Are Here: Home » HABERLER » iPhone ve iPad’ler çocuklara Türkçe öykü anlatacak

iPhone ve iPad’ler çocuklara Türkçe öykü anlatacak

oyku_03_sahne_02

Okul öncesi çağındaki çocuklara doğaya karşı duyarlı olmayı, yardımseverliği ve insan sevgisini birbirinden keyifli etkileşimli öykülerle aşılayan “Öykü Bahçesi” mobil uygulaması yayınlandı. Çocukların daha yeşil bir dünya ve daha mutlu bir toplum için temel adımları eğlenerek öğrenme fırsatı yakaladığı Öykü Bahçesi, iPhone ve iPad cihazlarında çalışarak App Store üzerinden indirilebiliyor.

Okul öncesi temel eğitime destek oluyor

Gelecekte huzurlu bir toplum, temiz ve barış dolu bir dünya için her şeyden önce toprağın yemyeşil ağaçlarla kaplı olduğu, masmavi denizlerde binbir çeşit balığın özgürce yaşadığı bir dünyayı arzulayan, içi insan sevgisiyle dolu bir nesil yetiştirilmesi gerekiyor. Öykü Bahçesi, içeriği iki yıllık bir çalışmanın ürünü olan öyküleriyle okul öncesi çağındaki çocuklara bu değerlerin aşılanmasına destek oluyor.

Öykü Bahçesi mobil uygulamasında yer alan interaktif öyküler sayesinde masalsı bir dünyada eğlenceli bir yolculuğa çıkan 3-6 yaş arası çocuklar, Efecan ve arkadaşları ile doğayı koruyabilmek, hayvanlara ve insanlara yardım etmek için çabaladıkça ihtiyaç duydukları temel eğitime önemli katkı sağlıyor.

iPhone veya iPad üzerinde kullanılabilen Öykü Bahçesi mobil uygulaması, Öykü Bahçesi ekibi tarafından büyük bir titizlikle ve uzman pedagogların onayıyla hazırlanan birbirinden keyifli pek çok etkileşimli hikayeyi çocuklara ve onlarla paylaşmaları için ebeveynlere sunuyor.

İstatistikler, ihtiyaç var diyor!

Teknolojiyle hızla tanışan Türkiye’deki bazı veriler, bu alandaki uygulamalara olan ihtiyacı da gözler önüne seriyor;

·      Türkiye’de 2-6 yaş arasında 6 milyon çocuk var.

·      Bu çocuklara sahip ailelerde 1.5 milyon tablet kullanılıyor.

·      Bu tabletlerde çocuklar için geliştirilen uygulama sayısı 10’dan az ve Türkçe önemli bir sorun.

Uzmanlar ne diyor?

Okul öncesi çocuklar için hazırlanan, yerel kültür ve dile sahip uygulamalarla ilgili olarak Üsküdar Üniversitesi’nden Çocuk Gelişimi Öğr. Gör. Nilgün Güler şunları söyledi;

Akıllı cihazlarla okul öncesi çocukların etkileşimi, velilerin dikkat etmesi gereken bir konu. Yeni teknolojiden uzaklaştırmak, kesinlikle çözüm değil. Ebeveynlerin denetiminde, uzmanlar tarafından onaylanmış uygulamalar, çocukları yeni dünyaya hazırlayan faydalı araçlar olarak değerlendirilebilir. Öykü Bahçesi de bu uygulamalardan biri

About The Author

Chief Editor

Yayıncılık dünyasında 30 yılı geride bırakan Cem Kıvırcık, bilişim dünyasında gündemi izlemeye ve sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Kimi zaman yeni çıkan bir akıllı telefon, kimi zaman hayatımızı değiştirecek bir uzay teknolojisi haberi... Bilişim ve teknoloji gündemini onunla birlikte izleyeceksiniz.

Number of Entries : 573

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

© 2013 Powered By Cem Kıvırcık

Scroll to top