May Siber Teknoloji ve Digital Guardian işbirliği Reviewed by Momizat on . May Siber Teknoloji ile uluslararası veri koruma şirketi Digital Guardian işbirliğinin açıklandığı basın toplantısında konuşan May Siber Teknoloji CEO’su İlkem May Siber Teknoloji ile uluslararası veri koruma şirketi Digital Guardian işbirliğinin açıklandığı basın toplantısında konuşan May Siber Teknoloji CEO’su İlkem Rating: 0
You Are Here: Home » HABERLER » May Siber Teknoloji ve Digital Guardian işbirliği

May Siber Teknoloji ve Digital Guardian işbirliği

May Siber Digital Guardian işbirliği

May Siber Teknoloji ile uluslararası veri koruma şirketi Digital Guardian işbirliğinin açıklandığı basın toplantısında konuşan May Siber Teknoloji CEO’su İlkem Özar, dijital ihlallerin küresel olarak hangi ölçekte gerçekleştiğini ve maliyetini tespit etmek amacıyla bir araştırma yapıldığını belirterek, “Sözkonusu araştırmaya göre her bir veri ihlali, 3.6 Milyon dolara maloluyor. Veri ihlallerinin önemli bir kısmı da kurumların içindeki kötü niyetli kullanıcılardan kaynaklanıyor” dedi.

May Siber Teknoloji olarak gerek Türkiye’de KVKK (kişisel Verileri Koruma Kanunu), gerekse AB’ndeki GDPR (General Data Protection Regulation) regülasyonları çerçevesinde kurumların hassas bilgilerinin korunması konusunda çözümler sunduklarıanı belirten Özar, bu çözümler arasına DLP (Veri Kaybını Önleme, Data Loss Prevention) alanında Gartner’ın lider sınıfında değerlendirdiği Digital Guardian ile işbirliği yapmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

İlkem Özar şöyle devam etti:

“Dijital varlıkların artan değer ve hacmiyle birlikte, kurumların içinden bu hassas varlıkların sızdırılması veya çalınması riski her geçen gün katlanarak artıyor. Araştırmalara göre, sadece geçen yıl yaşanan veri kayıplarının dünya ekonomisine verdiği zarar 5 trilyon doları aşmış durumda. Öngörülere göre bu rakam 2030 yılında 10 trilyon doları aşacak.

May Siber Teknoloji ve Digital Guardian işbirliğiyle meydana getirdiğimiz bu ortak platform, ülkemizde bizim tahminimize göre her yıl 100-120 Milyon dolar arasında değişen hacimlerdeki veri kaybını azaltmaya yönelik çözümler yaratacaktır. Bu ortaklıkla birlikte hizmet portföyümüzü geliştirmiş ve bunun için gerekli istihdam yatırımını da yapmış olmaktan gurur duyuyoruz.”

“İşbirliğinden memnunuz”

Basın toplantısında konuşan Digital Guardian Başkan Yrd. ve EMEA Genel Müdürü Jan van Vliet de, “Siber saldırıların gerek sayıca gerekse karmaşılıklık seviyesi olarak artarak devam etmekte. Bu neden, kurumların özellikle kişisel olarak tanımlanabilecek bilgilerin yanısıra, ticari sır ve fikri mülkiyet gibi hassas bilgilerini koruması günümüzde her zamankinden daha kritik hale gelmiştir” dedi.

Digital Guardian olarak, uç noktalar, veri ağları ve bulutta veri hırsızlığının önüne geçmek amacıyla tasarlanmış tek veri odaklı güvenlik platformunu hizmete sunduklarını anlatan van Vliet, veri koruma alanında en üst düzeyde beklentileri karşılamaya hazır oldularını kaydetti.

Jan van Vliet, May Siber Teknoloji ile kurumların en hassas veri ve varlıklarını koruma konusunda iş birliğine imza atmış olmaktan çok memnun olduklarını da sözlerine ekledi.

About The Author

Chief Editor

Yayıncılık dünyasında 30 yılı geride bırakan Cem Kıvırcık, bilişim dünyasında gündemi izlemeye ve sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Kimi zaman yeni çıkan bir akıllı telefon, kimi zaman hayatımızı değiştirecek bir uzay teknolojisi haberi... Bilişim ve teknoloji gündemini onunla birlikte izleyeceksiniz.

Number of Entries : 573

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

© 2013 Powered By Cem Kıvırcık

Scroll to top