Türkiye ve Kore arasındaki ‘’Mobil Güvenlik’’ işbirliği atölye çalışması Boğaziçi Üniversitesi’nde uzmanları buluşturdu Reviewed by Momizat on . ‘’Workshop on Cyber Security between Turkey and Korea’’ başlıklı atölye çalışması 7 Kasım 2014 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Vedat Yerlici Konferans Merkezi’n ‘’Workshop on Cyber Security between Turkey and Korea’’ başlıklı atölye çalışması 7 Kasım 2014 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Vedat Yerlici Konferans Merkezi’n Rating: 0
You Are Here: Home » HABERLER » Türkiye ve Kore arasındaki ‘’Mobil Güvenlik’’ işbirliği atölye çalışması Boğaziçi Üniversitesi’nde uzmanları buluşturdu

Türkiye ve Kore arasındaki ‘’Mobil Güvenlik’’ işbirliği atölye çalışması Boğaziçi Üniversitesi’nde uzmanları buluşturdu

IMG_5524‘’Workshop on Cyber Security between Turkey and Korea’’ başlıklı atölye çalışması 7 Kasım 2014 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Vedat Yerlici Konferans Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bilgisayar Mühendisliği tarafından düzenlenen etkinliğin açılışına Kore’nin İstanbul Başkonsolosu JEON Tae-Dong da katıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Gülay Barbarosoğlu, JEON Tae-Dong ve Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Ufuk Çağlayan’ın açılış konuşmaları ile başlayan atölye çalışması, günümüzün en önemli konularından biri olan ‘’Mobil Güvenlik’’ konusunu Kore’den ve Türkiye’den sektörün önde gelen kurum ve şirketlerinin temsilcilerinin katılımıyla, gün boyunca gerçekleştirilen oturumlarla masaya yatırdı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Rektör Gülay Barbarosoğlu, günümüze mobil teknoloji sektöründeki hızlı ilerleme sayesinde dijital sistemlere erişim imkânının çok fazla arttığını belirterek; bunun aynı zamanda bir güvenlik riski oluşturduğuna dikkat çekti. Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘’Siber Güvenlik’’ başlığı altında böyle bir etkinliğin yapılmasını önemli bulduğunu ifade eden Barbarosoğlu, bu etkinliğin aynı zamanda Türkiye-Kore ilişkilerini geliştirmek yönünde önemli bir adım olduğunu söyledi. Kore Başkonsolosu JEON Tae-Dong ise iki ülke arasındaki işbirliğinde bilim ve teknolojinin öncelikli alanlar olduğunu vurguladı.

About The Author

Chief Editor

Yayıncılık dünyasında 30 yılı geride bırakan Cem Kıvırcık, bilişim dünyasında gündemi izlemeye ve sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Kimi zaman yeni çıkan bir akıllı telefon, kimi zaman hayatımızı değiştirecek bir uzay teknolojisi haberi... Bilişim ve teknoloji gündemini onunla birlikte izleyeceksiniz.

Number of Entries : 573

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

© 2013 Powered By Cem Kıvırcık

Scroll to top