Türkiye Vodafone Vakfı’ndan eğitime teknoloji desteği Reviewed by Momizat on . Türkiye’de “Dijital Dönüşüm Hareketi”ni başlatan, mobil ve internet teknolojilerini toplumun her kesimi için erişilebilir kılmayı öncelikleri arasında değerlend Türkiye’de “Dijital Dönüşüm Hareketi”ni başlatan, mobil ve internet teknolojilerini toplumun her kesimi için erişilebilir kılmayı öncelikleri arasında değerlend Rating: 0
You Are Here: Home » HABERLER » DONANIM » Türkiye Vodafone Vakfı’ndan eğitime teknoloji desteği

Türkiye Vodafone Vakfı’ndan eğitime teknoloji desteği

Turkiye Vodafone Vakfi Yonetim Kurulu Baskani Hasan Suel

Türkiye’de “Dijital Dönüşüm Hareketi”ni başlatan, mobil ve internet teknolojilerini toplumun her kesimi için erişilebilir kılmayı öncelikleri arasında değerlendiren Vodafone, TürkiyeVodafone Vakfı aracılığıyla eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmaya devam ediyor. Türkiye Vodafone Vakfı, Koç Üniversitesi’nin 50’den fazla bağışçı kurum ve kişinin desteği ile yürüttüğü Anadolu Bursiyerleri Programı’na “Teknoloji Destekçisi” olarak verdiği desteği artırarak sürdürüyor.

Koç Üniversitesi, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda üstün başarı gösteren, ancak maddi yetersizlikler nedeniyle Türkiye’nin donanımlı eğitim kurumlarında yükseköğrenim fırsatı bulmakta zorlanan Anadolu’nun parlak gençlerine bağışçıların da katkılarıyla tam burslu eğitim fırsatı sunduğu Anadolu Bursiyerleri Programı’nı 2011’de başlattı. Türkiye Vodafone Vakfı ise 2012 yılından itibaren “Teknoloji Destekçisi” olarak programa dahil oldu. Türkiye Vodafone Vakfı, daha önce 58 öğrenciye Vodafone Smart Tablet hediye ederek başlattığı desteğini, 60 yeni bursiyer için yıl boyunca yararlanabilecekleri aylık internet paketi içeren tablet hediye ederek sürdürüyor.

“Anadolu Bursiyerleri” geleceğin liderlerini yetiştiriyor

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel “Yetenekli gençler ile değerli öğretim görevlilerini bir araya getirerek; bilime evrensel düzeyde katkıda bulunmayı amaçlayan Koç Üniversitesi, bununla da yetinmeyerek Anadolu Bursiyerleri programıyla öğrencilere yeni bir fırsat penceresi açtığını” belirterek şunları söyledi:

“Odağımız teknolojiyi insanların iyiliği için kullanmak”

Eğitimde fırsat eşitliği, bir ülkenin kalkınması için gerekli beşeri, sosyal ve ekonomik altyapıların toplumun tüm kesimleri tarafından erişilebilirliğini sağlayarak, sosyal bütünleşmeyi beraberinde getiriyor. Bugün mobil teknolojiler sunduğu hizmetler, geliştirdiği ürünler ile hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Eğitimden sağlığa, finanstan tarıma, birçok alandaki uygulamalarla hayatımıza yeni açılımlar gelmiştir. Türkiye Vodafone Vakfı olarak odağımız teknolojiyi hayatın hizmetine sokmak ve insanların iyiliği için kullanmaktır. Türkiye’de “Dijital Dönüşüm Hareketi”ni başlatan, mobil ve internet teknolojilerini toplumun her kesimi için erişilebilir kılmayı öncelikleri arasında değerlendiren Vodafone olarak, Türkiye Vodafone Vakfı aracılığıyla eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunmaya önem veriyoruz. İşte bu vizyonla mobil teknolojilerin gücüyle toplumumuzun gelişimine katkı sağlama vizyonumuzun gereği olarak 2012 yılından itibaren “Teknoloji Destekçisi” olarak Koç Üniversitesi’nin Anadolu Bursiyerleri programına dahil olduk.” Vakıf olarak tüm bu faaliyetlerde çıkış noktasının ‘insan’ olduğunu vurgulayan Süel, “Hedefimiz insan ve toplum hayatında, ekonomik yaşantıda olumlu yönde değişim yaratmak ya da en azından bu dönüşüme mobil teknolojilerin gücüyle katkıda bulunmaktır” dedi.

Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, konuyla ilgili düzenlenen törende yaptığı konuşmada, burslu eğitim için bağışçı kişi ve kuruluşların taahhütleriyle birlikte kaynak yarattıklarını belirterek, “Koç Üniversitesi olarak fırsat eşitliğini temel alan Anadolu Bursiyerleri Programı ile Türkiye’nin kalkınmasında önemli rol oynayacak; Anadolu’nun başarılı öğrencilerini seçiyor ve geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz” dedi.

About The Author

Chief Editor

Yayıncılık dünyasında 30 yılı geride bırakan Cem Kıvırcık, bilişim dünyasında gündemi izlemeye ve sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Kimi zaman yeni çıkan bir akıllı telefon, kimi zaman hayatımızı değiştirecek bir uzay teknolojisi haberi... Bilişim ve teknoloji gündemini onunla birlikte izleyeceksiniz.

Number of Entries : 573

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

© 2013 Powered By Cem Kıvırcık

Scroll to top